Waar zouden we zijn zonder elkaar

Waar zouden we zijn zonder elkaar

Als je naar buiten kijkt, dan weet je dat de zomer definitief voorbij is. Terwijl ik de thermostaat een paar graden hoger zet, bedenk ik me dat, of Groningen nu wel of niet van het gas gaat, en of het nu wind- of zonne-energie moet worden, ik toch blij ben dat de levering van warmte gelukkig gewoon doorgaat, ongeacht hoe de discussie ook gaat eindigen. Zolang alle partijen maar blijven samenwerken is onze warmte gegarandeerd.

Recent werd ik zelf weer eens met mijn neus op de feiten gedrukt dat we elkaar altijd nodig hebben. Met twee dierenwinkels, één in Zoetermeer en één in Den Haag, een bestuursfunctie bij de RVOZ en de gezondheid van een gezinslid die om extra aandacht vraagt, ben je steeds bezig om je aandacht te verdelen. Je kunt niet overal tegelijk zijn, al zou je dat nog zo graag willen. Dan is het goed om te weten dat je kunt rekenen op de mensen binnen je team, die zorgen dat je naar die belangrijke bijeenkomst kunt gaan, en je gezin dat begrijpt dat het eten niet altijd stipt op dezelfde tijd op tafel staat. Samenwerken, gezamenlijk de schouders eronder zetten, want met elkaar kom je verder.

Ook bij de RVOZ staat samenwerking hoog in het vaandel. Dat merk je dagelijks binnen het bestuur, waar we elkaar ook weten te vinden als fysiek contact even niet lukt en waar we met elkaar snel kunnen schakelen als er beslissingen genomen moeten worden. Het is fijn om op die manier samen te kunnen werken aan een inspirerende ondernemersvereniging. Door een platform te bieden waar ondernemers gebruik kunnen maken van elkaars netwerk en met elkaar tot mooie dingen kunnen komen. Door verrassende bijeenkomsten te organiseren waarop we onze leden voorzien van informatie over interessante onderwerpen. To the point, soms actueel, de andere keer meer gericht op innovatie. Met altijd de mogelijkheid om te netwerken. Binnen onze vereniging kun je collega-ondernemers ontmoeten, informatie uitwisselen en je bedrijf of dienst presenteren. Dit heeft in het verleden al veelvuldig geleid tot mooie samenwerkingen. Als wij zelf iets nodig hebben in de vorm van een locatie, het huren van presentatietechniek of expertise op het gebied van ICT of de nieuwe businessclubapp, dan proberen we dat altijd onder te brengen bij onze leden. Samen zijn we immers sterker! Als bestuur van de RVOZ hebben wij korte lijnen met het College van Burgemeester en Wethouders en de leden van de raad. Zij zijn dan ook vaak met een afvaardiging aanwezig. Zo kun je altijd iemand aanspreken als daar aanleiding toe is. Mocht je tijdens het ondernemen tegen zaken aanlopen waar je niet uitkomt, dan mag je ons altijd aanschieten. We kunnen niet ieder individuele situatie voor je oplossen, maar als er binnen wet- en regelgeving zaken zijn waar je niet uitkomt, dan kunnen we je altijd in contact brengen met de juiste personen of instanties om verder te komen.

Zo is het ineens december en ligt er alweer een jaar achter ons. Ondertussen stropen we als ondernemers onze mouwen op en maken we ons klaar voor de eindsprint. Ik ben blij dat ik kan rekenen op de mensen om mij heen en kijk vol vertrouwen uit naar de toekomst. 20 jaar RVOZ, de versnellingsagenda, de komst van een nieuw zwembad; dat het maar een ondernemend jaar mag worden. Terwijl ik dit schrijf, reikt mijn partner mij een heerlijk drankje aan en tikt zijn glas tegen het mijne. Waar wij op toasten? Op de samenwerking natuurlijk.

Benita van Wegen is voorzitter van de RVOZ en ondernemer in Zoetermeer met haar bedrijf Dierenboetiek Rokkeveen

 


Reacties

Welkom! Deze website maakt gebruik van cookies

Deze website maakt gebruik van cookies om uw ervaring op onze website te verbeteren. We gebruiken deze cookies alleen voor het verzamelen van analytische gegevens. Deze gegevens zijn volledig anoniem en uw privacy wordt hierin niet aangetast.

Welkom! Deze website maakt gebruik van cookies

Deze website maakt gebruik van cookies om uw ervaring op onze website te verbeteren. We gebruiken deze cookies alleen voor het verzamelen van analytische gegevens. Deze gegevens zijn volledig anoniem en uw privacy wordt hierin niet aangetast.