Pieter de Boer Bouwonderneming legt de verbinding tussen architect en opdrachtgever

Pieter de Boer Bouwonderneming legt de verbinding tussen architect en opdrachtgever

Bekijk je de website van Pieter de Boer Bouwonderneming, dan val je van de ene verbazing in de andere. Prachtige villa’s in het hoge segment, innovatieve zakelijke opdrachten, aansprekende klanten: je verwacht een hot-shot aannemer die op de Zuidas niet zou misstaan, maar je ontmoet twee nuchtere ondernemers annex timmermannen die geworteld zijn in Noord-Holland. Wat maakt dit duo zo succesvol, en hoe slagen zij er in om met hun team de hooggestemde verwachtingen rondom dit soort opdrachten waar te maken? Een gesprek met twee aannemers die de liefde voor het vak nooit zijn kwijtgeraakt.

'Wij vertalen het ontwerp naar de realiteit van het bouwen'

‘Wij gaan later samenwerken’
“Pieter is echt het gezicht van de zaak”, vertelt Nico Groot. “Hij onderhoudt het contact met klanten, waar ik meer van de techniek en de inhoud ben. Ik was 21 en Pieter pas 17 toen we bij dezelfde werkgever kwamen te werken. Pieter zei toen al tegen mij: ‘Wij gaan later samenwerken’, maar we moesten eerst nog veel praktijkervaring opdoen. We verloren elkaar even uit het oog, maar in 2008 kwam zijn voorspelling uit. In 2015 ben ik ingestapt als volwaardig compagnon.” Pieter herinnert zich hoe hij al vroeg gegrepen werd door de architectuur: “Je wordt gevoed door iets wat niet je eigenlijke vakgebied is. Dat geeft je vleugels. Ik begrijp de visie en de kunstzinnigheid van de architect, en daarop sluiten wij aan met onze kennis van functionaliteit. Om die reden werken wij altijd in bouwteamverband, omdat je dan de expertise voortdurend op elkaar kunt afstemmen. Wij vertalen het ontwerp naar de realiteit van het bouwen, en dat zonder de architect tekort te doen. Die verbinding, tussen architect en opdrachtgever, is onze grote kracht.”

Werkplezier staat voorop
De groei van de bouwonderneming laat een gestaag stijgende lijn zien, in omvang, maar ook in het hoogwaardige karakter van de opdrachten. Nico: “Als ondernemers zijn wij opgegroeid in de crisistijd. We zijn toen gewoon keihard gaan werken om klussen binnen te halen, desnoods voor weinig geld. Het heeft ons een groot netwerk opgeleverd, waar we tot op de dag van vandaag profijt van hebben. Doordat we ook slechte tijden hebben gekend, denken we goed na over onze bestedingen. We investeren voortdurend, met name in goed materieel dat het werk lichter en gemakkelijker maakt, maar we blijven een beetje terughoudend, met een gezonde buffer.” Pieter: “Voor ons is het werkplezier altijd belangrijker geweest dan de winst. We willen met elkaar iets moois neerzetten, iets unieks, en dat is onze drijfveer. Nico en ik werken ook nog gewoon mee als dat nodig is, soms zitten we bij een bouwvergadering met de betonspetters in ons haar. We geven onze collega’s veel vrijheid en verantwoordelijkheid, maar op de afwerking zijn we ontzettend kritisch, tot in de kleinste details. En daar weet ons team maar al te goed mee om te gaan.”

Niet een naam, maar een merk
Deze tijd, waarin de bouw aan banden wordt gelegd door grondstoffenschaarste en emissieproblemen, doet een groot beroep op hun creativiteit. Nico: “We hebben veel te maken met uitgestelde productie, zeker op het gebied van technische installaties. Die hectiek van de dag vergt aanpassingsvermogen, maar daar hebben wij onze aanpak en ons team op voorbereid. De kwaliteit van onze projecten berust op een goede procesbeheersing en het gedeelde enthousiasme binnen ons team.” Pieter: “We doen het echt samen. Als ik naar ons logo kijk, zie ik ook niet mijn eigen naam, maar een merk dat hard aan de weg timmert. Wanneer je steeds mooiere projecten mag uitvoeren, heeft dat het effect van een drug. Je denkt iedere keer dat je het summum hebt bereikt, maar daarna heb je toch weer een tikkie meer nodig voor hetzelfde effect. Iedere keer verleg ik mijn ambities, alsof ze als een wortel aan een hengel op mijn rug zijn bevestigd. We willen nog iets meer opschuiven naar het exclusieve en ooit nog eens bouwen met een beroemde architect. Dit is nog niet ons eindstation.”

PIETER DE BOER BOUWONDERNEMING
Professor van der Waalsstraat 8-B
1821 BT Alkmaar
072 - 566 90 70
info@pieterdeboer.com
www.pieterdeboer.com


Reacties

WhatsApp us!